mai, 2021

26mai19:00FN + ARM (kaks lavastust ühel õhtul)Sakala3 Teatrimajas Tallinnas. Piletid Fientas

more

Etendusest

Piletid siin: FIENTA

FN (60min). Muutused. Kõikjal toimuvad muutused – meist väljaspool ja meie sees. Piirid langevad, väärtushinnangud nihkuvad, arusaamad ja hoiakud teisenevad. Kangutatakse riigipiire ja testitakse sisemisi taluvuspiire. Kõik võistlevad üksteisega. Maailm, kus me täna elame, on täis erinevat informatsiooni, mis tahab olla tõde.…. Mida tunneb selles infoväljas meie vaim ja kuidas reageerib sellele keha? Kuidas täna iseennast kuulata ja kuulda ning kohanduda pidevalt muutuvas uues normaalsuses? Millal muutub meie keha sotsiaalse sõnumi peegeldajaks, infotöötlejaks ja lahinguväljaks?

Tantsijad: Tiina Ollesk, Olga Privis, Helen Reitsnik, Simo Kruusement, Richard Beljohin
Koreograafia ja lavastus: Renee Nõmmik koos tantsijatega
Muusika ja audiovisuaalsed lahendused: Valentin Siltšenko ja Renee Nõmmik
Lavastuses on kasutatud sõjaväeparaadide helisalvestusi ja tantsijate lühivideosid.
Kostüüm ja lavakujundus: Kalle Aasamäe
Valgus: Ants Kurist

ARM (50min). Koreograaf Simo Kruusement uurib mehelikkust ja naiselikkust läbi kaasajastatud, kuid pärimusele tuginevate kujundpiltide. Lavastuse loomisel on huvi keskmes mees ja naine ning nende omavahelised suhted, toetudes traditsioonilistele arusaamadele, ent lähtudes tänapäevasest kontekstist. Eestlasele on väidetavalt omane raske töö tegemine ja kinnine iseloom, mis on varjutanud tunded ja nende väljendamise. Armsatest ja siirastest sõnadest üksteisele on pigem puudus. Kuidas peaks siis suhtuma kõnekäändu; “Rääkimine hõbe, vaikimine kuld ”? Mehe naiselikkus ja naise mehelikkus on meie sisemised ürgsed minapildid, mis on aegade jooksul muutunud. Millisel moel me seda endas ja ühiskonnas täna tajume?

Koreograaf – Simo Kruusement

Tantsijad – Eneli Rüütli, Argo Liik

Muusika – Gerhard Lock

Kunstnik – Kalle Aasamäe

Valguskunstnik – Ants Kurist

Etendusõhtu (kaks lavastust ühel õhtul) pileti hind 22,18,15 (grupp alates 5inimest) eurot, müügil Fienta piletimüügi keskkonnas

Kell

(Kolmapäev) 19:00

Koht

Sakala 3 Teatrimaja

Sakala 3

X