detsember, 2018

04dets11:30GeneratsioonidRakvere Gümnaasium

more

Etendusest

“Generatsioonides” on laval tantsijad erinevatest põlvkondadest, rahvustest ja sotsiaalsetest kogukondadest. Osa tantsijad alustas oma tantsijateed pärast Eesti taasiseseisvumist ja mõned lavalolijatest lõpetasid tantsukunsti õpingud alles sel aastal. See on vabakutseliste tantsu alustajate ja uue generatsiooni lugu oma elutunnetusest, kogemustest ja mälust. Lavastuse loomise aluseks on mälestused ja meenutused meie vanematest ja vanavanematest. Selles on isiklikku mälu, saladusi ja ootamatut pilku kunagi toimunule, rõõmsaid, humoorikaid, aga ka valulikke hetki, mis taasluuakse poeetiliselt läbi liikumise ja helimaastiku.

Tantsijad: Dmitri Kruus, Simo Kruusement, Olga Privis, Helen Reitsnik, Katre Sabbal, Allar Valge, Aneta Varts

Kunstnik: Liina Tepand

Valgusmeister: Ants Kurist

Lavastaja: Stav Marin ja Neta Weiner (Iisreal)

Lavastaja Stav Marin on Iisraeli tantsija, näitleja ja koreograaf. Ta on lõpetanud Circomedia Theatre Academy Bristolis (Inglismaal), Gaaton Dance Academy (Iisrealis) ja Habustan Kunstide Kooli (Iisraelis). Ta on osalenud nii tantsijana, näitlejana kui ka loojana paljudes lavastustes nii Iisrealis kui ka mujal maailmas (Poolas, Venemaal, Rootsis, Portugalis, Saksamaal, Belgias). Tema 2016ndal aastal koostöös Neta Weineriga loodud lavastus “Cut. Loose” on auhinnatud Israel Festival Award auhinnaga ning the Stage Language Award of Israeli Fringe awards 2017 auhinnaga.

Neta Weiner on näitleja, poeet ja muusik. Lõpetanud School of Creation and Production. Heebrea, araabia, vene ja inglise keeles hip-hop muusikakultuuri viljeleva grupeeringu System Ali looja.  System Ali Community Education and Cultural Center in Hulon kunstiline juht. Osaleja, tekstikirjutaja ja etendaja mitmetes auhinnatud projektides. The Pillowman lavastuse näitleja (Haifa Theater, 2017).  Wing Tsun Kung Fu sertifitseeritud õpetaja ja võtluskunstide praktiseerija. Kirjutanud ja esitanud Biz’hut Hashiva, mis on kõrgelt hinnatud album, 2016.

Kell

(Teisipäev) 11:30

Koht

Rakvere Gümnaasium

Korraldaja

Fine5 Tantsuteaterinfo@fine5.ee Heina 9-2, Tallinn

X