september, 2018

22sept19:0021:15Event OverIisraeli ja Eesti tantsulavastused - Generatsioonid/ Cut.Looseetendusõhtu tearis NO99

more

Etendusest

„GENERATSIOONID“

Helen ja Simo on koos töötanud alates 2005ndast aastast. Hiljuti leidsid nad ühe foto aastast 1968, millel on nende isad – selgus, et nad õppisid samas koolis ja olid suured sõbrad kuni ühe traagilise hetkeni. Ja ootamatult ilmes, et Helenit ja Simo ühendab lisaks professionaalsele tegevusele ja heale läbisaamisele ka nende isade aastatetagune sõprus. Sellest juhusest sai alguse uue lavastusprotsessi sünd. Lavastuse loomise aluseks ongi mälestused ja meenutused meie vanematest ja vanavanematest. Selles on isiklikku mälu, saladusi ja ootamatut pilku kunagi toimunule, rõõmsaid, humoorikaid, aga ka valulikke hetki, mis taasluuakse poeetiliselt läbi liikumise ja helimaastiku.

“Generatsioonides” on laval tantsijad erinevatest põlvkondadest, rahvustest ja sotsiaalsetest kogukondadest. Osa tantsijad alustas oma tantsijateed pärast Eesti taasiseseisvumist ja mõned laval olijatest lõpetasid tantsukunsti õpingud alles sel aastal. See on vabakutseliste tantsu alustajate ja uue generatsiooni lugu oma elutunnetusest, kogemustest ja mälust.

Lavastus: Stav Marin, Neta Weiner (Iisrael)

Tantsijad: Dmitri Kruus, Simo Kruusement, Olga Privis, Helen Reitsnik, Katre Sabbal, Allar Valge, Aneta Varts

Kunstnik: Liina Tepand

Valgusmeister: Ants Kurist

Esietendus: 22.09.2018

 

„CUT. LOOSE“

Keha ja hääle duett pingelisest ja õrnast suhtest kahe inimese vahel, mis läbi liikumis- ja kõnekeele puudutab soolisuse, militaarsuse, popkultuuri ja poliitika sfääre. Israeli Etenduskunstide Auhind 2017.

Lavastus, koreograafia, muusika ja esitus: Stav Marin ja Netta Weiner (Iisrael)

Kunstnik: Anat Martkovich

Lavastaja Stav Marin on Iisraeli tantsija, näitleja ja koreograaf. Ta on lõpetanud Circomedia Theatre Academy Bristolis (Inglismaal), Gaaton Dance Academy (Iisrealis) ja Habustan Kunstide Kooli (Iisraelis). Ta on osalenud nii tantsijana, näitlejana kui ka loojana paljudes lavastustes nii Iisrealis kui ka mujal maailmas (Poolas, Venemaal, Rootsis, Portugalis, Saksamaal, Belgias). Tema 2016ndal aastal koostöös Neta Weineriga loodud lavastus “Cut. Loose” on auhinnatud Israel Festival Award auhinnaga ning the Stage Language Award of Israeli Fringe awards 2017 auhinnaga.

Neta Weiner on näitleja, poeet ja muusik. Lõpetanud School of Creation and Production. Heebrea, araabia, vene ja inglise keeles hip-hop muusikakultuuri viljeleva grupeeringu System Ali looja.  System Ali Community Education and Cultural Center in Hulon kunstiline juht. Osaleja, tekstikirjutaja ja etendaja mitmetes auhinnatud projektides. The Pillowman lavastuse näitleja (Haifa Theater, 2017).  Wing Tsun Kung Fu sertifitseeritud õpetaja ja võtluskunstide praktiseerija. Kirjutanud ja esitanud Biz’hut Hashiva, mis on kõrgelt hinnatud album, 2016.

Kell

(Laupäev) 19:00 - 21:15

Koht

NO99Teater

Tallinn, Sakala 3

Korraldaja

Fine5 Tantsuteaterinfo@fine5.ee Heina 9-2, Tallinn

Pileti ostmine

Iisreali-Eesti tantsulavastused Teatris NO99

Fine5 Tantsuteatri etendusõhtu kahes osas

Tickets are not available for sale any more for this event!

X