oktoober, 2022

28okt19:00GRUPPEN FYRA - ÕHTU/the Soireé (sari "Fine5 30 - sõbrad tulevad külla")

more

Etendusest

Etendusõhtu pikkus 1tund ja 20 minutit koos noore Itaalia tantsija Michelarchangela Radatti ja legendaarse Soome trupiga GRUPPEN FYRA.
Õhtu juhatab sisse Michelarcangela Radatti (Itaalia) “SOLO”-ga, mis etendub fuajees. Seejärel Gruppen Fyra lavastus “ÕHTU/The Soireé” etendub teatrisaalis. Piletid FIENTA

“ÕHTU/The Soireé” on sündinud tantsukompanii Gruppen Fyra koostöös lavastaja-dramaturg Reetta Honkakoskiga ja räägib inimestevahelistest võimuhierarhiatest ning introvertsetest, suletud kogukondadest. Teose neli tegelast elavad oma elu isoleeritult, nad pole ammu õues käinud ja ei julge enam sinna minna, ei suuda oma unistusi ellu viia ega harjumustest lahti murda. Nad on haletsusväärsed, kartlikud ja samal ajal armsad ja kohutavad. „Teose tegelastel on selgelt omad rutiinid ja jõumängud, mis päevast päeva korduvad. Samas kardavad nad välismaailma, üksteist ja võib-olla ka natuke iseennast,» kirjeldab Honkakoski. Lavastuses on ka postapokalüptilisi viiteid tõsiasjale, et välismaailma ei pruugi enam eksisteerida. “See võib rääkida ka tegelikkusest pärast mõningast hävingut,” vihjab Honkakoski.
“Gruppen Fyra tantsijad on professionaalid, kellel on juba tohutult palju kogemusi. Seda võib näha nende esituses kui kunstilist küpsust ja seda, et neil on elu kohta juba sügavaid asju öelda. Tervikuna on ÕHTU ainulaadne kunstielamus, mis on täis originaalset atmosfääri, tragikomöödiat ja kineetilist väljendust. Mulle meeldib luua konkreetne ja äratuntav märk, mida vaataja kergesti tabab,” ütleb Honkakoski. “Samas püüan jätta asjad lahtiseks, et vaataja saaks tööd oma silmaga näha ja teemadega tegeleda ka läbi oma isiklike assotsiatsioonide.”
Meeskond:
Lavastaja & Dramaturg: Reetta Honkakoski
Tantsijad: Tommi Haapaniemi, Virpi Juntti, Pia Liski and Katri Soini (külalisena)
Valguskujundus: Sisu Nojonen
Helikujundus: Tuuli Kyttälä
Kostüümid ja stenograafia: Reetta Honkakoski & Sisu Nojonen
Foto: Noomi Ljungdell
Treiler: Jonathan Rankle
Produtsendid: Gruppen Fyra / Arts Cooperative Piellos & Kanneltalo
Toetejad: Arts Promotion Centre Finland & City of Helsinki

Kell

(Reede) 19:00

Koht

Sakala 3 Teatrimaja

Sakala 3

X