Kompanii

Teatrist

Eesti kaasaegse tantsu üks järjepidevamaid ja mõjukamaid sõltumatu tantsu esindajaid tegutseb aastast 1992, kui viis tantsijat Anu Ruusmaa, Katrin Laur, Tiina Ollesk, Oleg Ostanin ja René Nõmmik moderntantsuteatrist "Nordstar" asutasid oma trupi. Trupi algusaastail tugineti traditsioonilisel moderntantsutehnikal põhinevale omaloomingule (koreograaf René Nõmmik), hilisem suundumus on olnud kaasaegset tantsu ja improvisatsiooni siduv liikumismõtlemine.

1997 aastast jätkab teater projektitrupina koreograafide Tiina Olleski ja René Nõmmiku juhtimisel. Teeme koostööd maailma mainekate tantsuloojatega (T.Kitti (Soome), D.Tinazzi (USA-Itaalia), C.-Y.Roulin(Sveits), C.Filmon (Prantsusmaa), B.Relitzki (Saksamaa) A.Suzuki (Jaapan), M. Moles (Belgia)), jpm. Aastate jooksul on valminud üle 40 lavastuse.

Fine 5 on mitmete rahvusvaheliste tantsukonkursside laureaat. Teater on esinenud USA-s, Kanadas, Prantsusmaal, Itaalias, Belgias, Rootsis, Soomes, Poolas, Balti riikides, Küprosel, Armeenias, Lõuna-Koreas, Venemaal ja Valgevenes.

Fine 5 Tantsuteatri eesmärgiks on mitmekesistada ja edendada Eesti kultuurielu pakkudes kõrgetasemelist kaasaegset tantsukunsti.

Mida teeme

1

Tanstulavastused

Tantsulavastuste loomine ja esitamine Eestis ning välismaal.

2

Treeningtegevus

Regulaarsed treeningud professionaalsetele tantsijatele.

3

Loomeprojektid

Eriprojektid tantsukunsti vahenditega

Vaata ka

MEIE TUNNUSTUSED

 

Liikmed 2017

 

Täname koostöö eest tantsijaid: Rain Saukas, Dmitri Kruus, Irina Pähn, Külli Roosna, Eneli Raud, Silver Soorsk, Argo Liik, Kaarel Väli, Nele Suisalu, Katariina Laan jpt.

X