Ajatu aegumatul teemal – “ARM”

Tantsulavastuses ARM uurib koreograaf Simo Kruusement mehelikkust ja naiselikkust läbi kaasajastatud, kuid pärimusele tuginevate kujundpiltide. Lavastuse loomisel on huvi keskmes mees ja naine ning nende omavahelised suhted, toetudes traditsioonilistele arusaamadele, ent lähtudes tänapäevasest kontekstist. Eestlasele on väidetavalt omane raske töö tegemine ja kinnine iseloom, mis on varjutanud tunded ja nende väljendamise. Armsatest ja siirastest  sõnadest üksteisele on pigem puudus. Kuidas peaks teineteisega suhtlemisel suhtuma kõnekäändu "Rääkimine hõbe, vaikimine kuld "? Samas mehe naiselikkus ja naise mehelikkus on meie sisemised ürgsed minapildid, mis on aegade jooksul muutunud. Millisel moel me seda endas ja ühiskonnas täna tajume?  Etenduse tarvis luuakse helilis-performatiivset ökosüsteemi looduslike ja tehishäälte pingeväljal ning muudetakse ruumi helilooja, koreograafi ja tantsijate instrumendiks.

Koreograaf - Simo Kruusement

Tantsijad - Eneli Rüütli, Argo Liik

Muusika - Gerhard Lock

Kunstnik - Kalle Aasamäe

Valguskunstnik - Ants Kurist

Esietendus 18.02.2021 Sakala 3 Teatrimajas

Produtsent Fine5 Tantsuteater

Toetajad - Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna Linn. Koostööpartner Tallinna Ülikool.

Loe Postimees, 3.06.2021 https://kultuur.postimees.ee/7263073/tants-murekoorma-eemaldaja

Piletid Fientas

Simo Kruusement on Fine5 Tantsuteatri tantsijana osalenud erinevates lavastustes alates 2008ndast aastast („Carmina burana", „Faasid-Remake", „..and Blue", „Hästi Tempe(t)reeritud klaviir", „Imeilus, „Mina olin siin", „Habras ilu", „FN", „Puudutada kuud" jne). Lisaks kaasaegsele tantsule on Simo huvitanud ka pärimustants ja lavarahvatants. Lavastus ARM on Simo suuremaid töid iseseisva koreograaf-lavastajana. Lavastus on osa magistritööst Tallinna Ülikooli BFM-i õppekava juures.

Gerhard Lock on muusikateadlane ja helilooja, keda huvitab kõladisain ja heliruum ning erinevate meediumite interdistsiplinaarsus. Ta on Tallinna Ülikooli BFM-i muusikateaduse ja multimeedia õppejõud. Disainer Kalle Aasamäe on loonud autorikollektsioone nii Eestis kui ka välismaal, osalenud teatri- ja filmiprojektides ning õpetab moekunsti Eesti Kunstiakadeemias ja Tallinna Tehnikakõrgkoolis. Valgusmeister Ants Kurist on loonud ja teostanud Sakala 3 teatrimajas valguslahendusi erinevatele teatritele varsti ligi kolmkümmend aastat. Eneli Rüütli ja Argo Liik on mõlemad lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia eriala. Eneli juhendab kollektiive nii Tallinnas (Uppsar) kui ka Pärnus (Tuurit-Tuurit) ning Argo on lavastanud mitmeid Dance Factory tantsuprogramme ning tantsinud paljudes suurprojektides Eestis ja välismaal. Mõlemad tantsijad on ka varasemalt osalenud Fine5 Tantsuteatri lavastustes.

Vaata Err uudised

X