Generatsioonid

NB! 7.novembri etenduse algus on 17.00

Fine5 tõi välja koostöölavastuse Iisraeli koreograafide Stav Marini ja Neta Weineriga.  Kuula ka Klassikaraadiot

22.septembril 2018 esietendunud Fine5 Tantsuteatri ja Iisraeli koreograafide Stav Marin-Neta Wiener koostöölavastuse „Generatsioonid“ aluseks on hääle ja kehalise kujundi kokkupõrke ja kohtumise pinged. Lavastus peegeldab poliitilisi ja intiimseid jõuvälju inimsuhetes ning kultuuride vahelisi dialooge, milles on oluline roll tantsijate tekstil, häälel ja kehalisel kohalolekul. „Generatsioonid“ küsitleb perekondlike struktuuride poolt talletatud isiklikku ja sotsiaalset mälu läbi võimaluse mäletada ja unustada, ja küsib -  kas mäletamine on meie endi valik?

"Generatsioonides" on laval tantsijate erinevad põlvkonnad, rahvused ja sotsiaalsed kogukonnad. Kohtuvad tantsijad, kelle loometee algas pärast Eesti taasiseseisvumist ja alles hiljuti tantsukunsti õpingud lõpetanud noored.

„Põlvkondi ja perekondi on igasuguseid ning etendus „Generatsioonid“ annab seda meisterlikult edasi“ Auburn Scallon, 10.10.2018, Kultuurinfo.ee

Tantsijad: Dmitri Kruus/Ajjar Ausma, Simo Kruusement, Olga Privis, Helen Reitsnik, Katre Sabbal, Allar Valge, Aneta Varts

Lavastajad-koreograafid: Stav Marin ja Neta Weiner (Iisreal)
Kunstnik: Liina Tepand

Produtsent: Fine5 Tantsuteater

Järgmised etendused: 7.nov.2019 kell 17.00 Sakala 3 Teatrimajas, 18.detsember Jerusalem Dance Week.

Stav Marin on Iisraeli tantsija, näitleja ja koreograaf. Ta on lõpetanud Circomedia Theatre Academy Bristolis (GBR), Gaaton Dance Academy (Iisreal) ja Habustan Kunstide Kooli (Iisrael). Ta on osalenud nii tantsijana, näitlejana kui ka loojana paljudes lavastustes nii Iisrealis kui ka mujal maailmas (Poola, Venemaa, Rootsi, Portugal, Saksamaa, Belgia). Tema 2016ndal aastal koostöös Neta Weineriga loodud lavastus "Cut. Loose" on auhinnatud Israel Festival Award auhinnaga ning the Stage Language Award of Israeli Fringe awards 2017 auhinnaga.

Neta Weiner on Iisreali näitleja, poeet ja muusik. Lõpetanud School of Creation and Production. Heebrea, araabia, vene ja inglise keeles hip-hop muusikakultuuri viljeleva grupeeringu System Ali looja.  System Ali Community Education and Cultural Center in Hulon kunstiline juht. Osaleja, tekstikirjutaja ja etendaja mitmetes auhinnatud projektides. The Pillowman lavastuse näitleja (Haifa Theater, 2017).  Wing Tsun Kung Fu sertifitseeritud õpetaja ja võtluskunstide praktiseerija. Kirjutanud ja esitanud Biz'hut Hashiva, mis on kõrgelt hinnatud album, 2016.

Video: Roman Pankratov

Fotod: Jyri Sederenko, Merje Rääbis, Liina Tepand

Toetab: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Tallinna Linn

 

Arvustused:  Auburn Scallon about Fine5 Dance Theatre’s ‘Generations’

Arvustus. Võitluslikud konfrontatsioonid, ekstaatilised huiked ja meditatsioonid

 

X