2024 kevade lavastus “Võimu võim” avab võimu kinesteetilise kogemusena.

Ükskõik, kuidas võimu ei püüaks määratleda, see hüpnotiseerib, peibutab ja ka hirmutab meid. Tavaliselt seostub see poliitika ja sõjakunstiga, kuid võim puudutab inimese maailmas olemist tervikuna ja igaüht meist eraldi. Hukatuslik võib olla võimu mõju inimesele ja ühe inimese võim teise inimese üle. Võim võib inimest ülendada ja edasi viia, aga ka pimestada.
Võim oleks justkui nagu midagi välist, aga kui lähemalt uurida, siis on ta looduse pärisomane tunnusjoon - Hegeli ja Nietzsche arvates tähendab ka kõige algelisem toitumine juba teise allutamist, enesesse haaramist ja tema läbi seedimist.

Lavastus "Võimu võim“ on sündinud soovist võimu kui üht vastuolulisemat inimlikku ja ühiskondlikku teemat avada kinesteetilise kogemusena ja kehalise manifestina. Tantsus on peidus laeng – energia, mis vabastab võimalused seda teemat kehaliselt uurida, avada ja koreograafiliselt väljendada.

Lavastajad, koreograafid ja helikujundajad: Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik

Tantsijad: Simo Kruusement, Helen Reitsnik, Ajjar Ausma

Konsultant ja repetiitor: Olga Privis

Helikujunduse konsultant: Gerhard Lock

Kunstnik: Grete Veskiväli

Valgusmeister: Ants Kurist

Etendused SAKALA 3 TEATRIMAJAS: 13.03 kell 19.30, 14.03 kell 19.30, 15.03 kell 16.00, 16.03 kell 19.30, 17.03 kell 18.03

Piletid: Fienta

Toetavad: Kultuurkapital, Tallinna Linn, Kultuuriministeerium

X