Treeningtegevus

Fine5 Tantsuteatri treeningud on avatud varasema treeningkogemusega tantsijatele. Teeme somaatilisi tantsutehnikaid, improvisatsiooniklasse ja üldfüüsilist ettevalmistust, et anda tantsulavastustes osalevatele tantsijatele valmisolek loometööks. Tunnid toimuvad vastavalt proovigraafikule hooajaringselt.

Huvi korral palun võtta ühendust telefonil +372 5042276 (Tiina).

[su_spoiler title="Fine5 Tantsukool tegutses aastatel 1994-2012 - VAATA VEEL" icon="arrow-circle-1"]

Fine5 Tantsukooli loodi Fine 5 Tantsuteatri juurde 1994ndal aastal. Eesmärgiks oli võimaldada noortele (alates 15. eluaastast) professionaalsel tasemel ettevalmistust osalemaks tantsuprojektides, edasiõppeks tantsukõrgkoolides ja oma projektide (lavastuste) loomiseks. Kooli tunnid olid suunatud nii algajatele kui ka edasijõudnutele - neist osavõtmise eelduseks oli loova enesealgatuse väärtustamine ning huvi kaasaegse tantsu ja liikumise vastu mitmel tasandil. Kooli tundidest võttis osa igal õppeaastal ca 50 15-35 aastast noort ja professionaalset tantsijat. Õppetöö koosnes praktilistest treeningtundidest, mis suunasid arendama keha ja vaimu koostööd, loomingulisust ja kujundlikku mõtlemist, sidudes liikumise erinevaid kvaliteete läbi improvisatsiooni ning eneseavastuslike individuaal- ja grupitööde. Paaril aastal oli eraldi tähelepanu all uurimuslikud projektid meestele, mille raames toodi 2004. aastal välja lavastus "Tööprotsess".

Fine 5 Tantsukool oli kahekümne aasta jooksul üks olulisemaid kaasaegse tantsu koolituskeskusi Eestis. Mitmed kooli õpilased jätkasid oma õpinguid Euroopa juhtivates tantsukõrgkoolides (n. Kristel Kõiva Stockholmi Tantsukõrgkoolis, Krõõt Juurak New Dance Development Center`is Hollandis, jne). 2004ndal aastal jõudsid Belgia kaasaegse tantsu kooli P.A.R.T.S. lõppvooru kolm Fine 5 Tantsukooli noort - Alissa Snaider, Laura Kvelstein, Anu Tromm. 2003.a. "Eurovisiooni noorte tantsijate konkursi" Eesti finaali jõudis Fine 5 tantsukooli õpilane Alisa Snaider. Fine 5 Tantsukooli tööd olid korduvalt festivali "Koolitants" laureaadiks (1997-2005).

Paljud Eesti kaasaegse tantsu vanema põlvkonna tegijatest on osalenud Fine 5 Tantsukooli tegemistes (Katrin Essenson, Taavet Jansen, Helen Reitsnik, Tiina Mölder; Raido Mägi, Merle Saarva, Mart Kangro, Endro Roosimäe, Rain Saukas, Laura Kvelstein jt.)

Kooli põhijõududeks olid teatri enda loominguline koosseis (Tiina Ollesk, René Nõmmik, Dmitri Kruus, Irina Pähn jt) kui ka külalisõpetajad üle maailma (n. Karin Jameson Rootsist, Claire Filmon Prantsusmaalt, Randy James USA-st, Tommi Kitti Soomest, Lennard Louisy Belgiast jt)

2012ndal aastal lõppes teatril võimalus hoida üleval Fine5 Tantsuteatri Stuudiot ja algajate regulaarset koolitustegevust.

Praeguseks on Fine5 Tantsuteater suunanud oma tähelepanu loomeprojektidele ja teatri treeningtunnid on avatud ainult kogemustega tantsijatele. Tunnid toimuvad vastavalt proovigraafikule. Huvi korral palume võtta ühendust: +372 5042276 (Tiina); info@fine5.ee

Kõigil tantsukunsti õppida soovivatel noortel soovitame võtta ühendust Tallinna Balletikooliga, kus toimub vastuvõtt gümnaasiumi astmes kaasaegse tantsu õppekavale.

[/su_spoiler]

 

Kulalised

X