45+: elukestev õpe tantsijana

 

20160914_163816

Projekt "45+: elukestev õpe tantsijana" on suunatud üle 45-aastatele tegevtantsijatele ja koreograafidele Põhja-Euroopa erinevatest riikidest, et kohtuda  ühistel seminaridel ja koreograafia laborites. Koos tehakse treeninguid, uuritakse koreograafilisi tekste, vaadeldakse suundumusi tantsukunstis, vahetatakse ja saadakse kogemusi hakkamasaamiseks tantsukunstnikuna.

Ajakava: 6.-9.juuni Riia 2016, 12.-15.september Pärnu 2016, 8.-14.november Hammerfest 2016.

Projekti toetab: Nordic-Baltic Mobility Programme for Culture

20160914_121625

Riia kohtumise eesmärk oli ühise grupina teineteise tööstiilidega tutvumine ja põhirõhk läks koos tegutsemistele erinevate koreograafide treeningtundides ja töötubades.

Pärnu seminari tegevuskava koosnes mõttelaborist (miks ja kuidas olla tantsija 45+, loomemeetodite tutvustus, ühise huvisfääri selgitamine ja piiritlemine),  koreograafia töötoast Aleksander Pepeljajeviga (märgi tähendus koreograafias), jooga ja toitumise seminarist Marika Blossfeldti juhendamisel.

Hammerfesti seminari eesmärgiks on esimeste ideekavandite proovimine, et testida kuidas töötavad need erinevad kogemused ja lähenemised ning kuidas planeerida antud kooslusega lavastuse loomist.

Osalejad: Solveig Leinan-Hermo (Norra), Irina Pähn (Eesti), Ramona Galkina (Läti), Olga Zitluhina (Läti), Goda Laurinavičiūtė (Leedu), Aira Nagineviciute (Leedu), Arnis Silins (Läti), Vilnis Birins (Läti), Tiina Ollesk (Eesti), Renee Nõmmik (Eesti), Benno Voorham (Rootsi), Sybrig Dokter (Rootsi).

X