Fine 5 tantsib Varssavi tänavatel (2005)

Juulikuu esimestel päevadel näeb Varssavi linnatänavatel Fine5 Tantsuteatri etendusi ”24 tundi” ja ”Two Trains”.

Varssavi Rahvusvaheline Tänavakultuuri Festival toimub tänavu 12.korda. Festivali raames toimuvad etendused enam kui 20-s linna populaarseimas välipaigas ja tänavail, millest enamus asub Varssavi vanalinnas. Seega saavad festivali nautida nii kohalikud kui ka turstid, kes linna külastavad.

Varssavi tänavakultuuri festivali eesmärgiks on tutvustada Euroopa maade eri kultuure, tuues neid meie igapäeva keskkonda ja tänavatele. 6-päevase festivali programm sisaldab nii teatrit, filmi, tantsu, tsirkust, muusikat kui ka multimeedia etendusi.

“24 tundi” on Soome koreograafi Tommi Kitty kaasaegse tantsu lavastus Fine 5  tantsijatele (Laura Kvelstein, Tiina Ollesk, Dmitri Kruus, Rene Nõmmik), mis esietendus eelmise aasta septembris Tallinnas Hobuveskis. ”Two Trains” on Tiina Olleski ja Rene Nõmmiku koreograafial multimeedia etendus, mis on loodud rohkete reisimiste ja võõraste paikade külastamise muljete põhjal.

17.augustil saab Fine 5 Tantsuteatrit näha taas Tallinnas Pirita Kloostris, kus toimub esimest korda suurejooneline Birgitta festival. Dirigent Eri Klas juhendamisel, Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri, poistekoori ja Tampere Filharmoonia koori esitusel tuleb ettekandele Carmina Burana. Koreograafia Rene Nõmmikult ja Tiina Olleskilt ning tantsijateks on Fine5 tantsugrupp.

X