Fine5 esines Koreas (2010)

Samal ajal kui maailma vägevad arutasid Busanis majanduskrahhi ja maailma turvalisuse üle, tantsis eestlane inimeseks olemisest - otse konvererntsiruumide ees.

See oli tõesti nii ja lausa sõna otseses mõttes. Läinud nädalal toimus Lõuna-Korea kuurortlinnas Busanis G20 välisministrite majanduskohtumine, kus fookuses kriisis maailmamajandus ja sellest väljatulemise võimalikud
teed. Inimkonda kutsuti üles arukusele ja ettevaatusele. Täpselt samal ajal toimus konverentsikeskuse akende all mere kaldal VI Busani rahvusvaheline tantsufestival, kus esinesid tantsuteatrid 11 riigist. Pole
kahtlustki, et vabal hetkel peatus maailma vägevate mõtlik pilk ka merekaldal tantsitud sõnumitel. Igaljuhul tundus, et oleme nähtavad, sest eesti tantsijad on lavastuste eest tänusõnadega üle külvatud (nimelt elasid festivalist osavõtjad G20-l osalejatega samas hotellis). Ja juurde päritakse, kuidas see “laulev revolutsioon” ikkagi toimus. Nii et seoses tantsuga Eestit teatakse, kuigi kohalike seas arvatakse vahel ka, et Eesti on Lõuna-Aafrika osariik.

Fine5 Tantsuteater 4-5. juunil 2010.a rahvusvahelisel Busani Tantsufestivalil (Lõuna-Korea)
Esietendused: 2 lühitööd Peeter Vähi muusikale “Slow Run and Rush” ja “Whitelight”.
Lavastus ja koreograafia: Tiina Ollesk ja Rene Nõmmik.
Esitajad: Tiina Ollesk, Külli Roosna, Helen Reitsnik, Eneli Raud, Dmitri Kruus, Rain Saukas, Simo Kruusement, Endro Roosimäe.
Projekti valmimist toetasid: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium.
Produtsent: Erpmusic

Busani rahvusvahelisest festivalist (Lõuna-Korea) saab edasi lugeda siit >>

X