Fine5 Tantsuteater osaleb IFMC 2006

Fine5 Tantsuteater osaleb IFMC

IFMC Vitebskis (Valgevene)
IFMC (International Festival of Modern Choreography) on suurim kaasaegse koreograafia konkurss, mis  toimub endise NSVL territooriumil. IFMC organiseerijad eesotsas Marina Romanovskajaga, on juba 20 aastat suutnud hoida selle rahvusvahelise konkursi kõrget kunstilist taset.

IFMC ja Eesti
Eesti kaasaegset tantsu on sellel festivalil esindanud 2 tantsuteatrit -Nordstar (1991-1992) ja Fine 5 (1992 kuni viimase ajani). Ühelt poolt on võimalikuks põhjuseks, miks teised eesti trupid ja koreograafid seal ei osale konkursi formaat(konkursitingimused),teiselt poolt ka ebakindel suhtumine Valgevenes toimuvasse laiemas mõttes.

Fine 5 Tantsuteater on Vitebski konkursil osalenud alates 1992. aastast. Teater on võitnud kõrgeid auhinnalisi kohti (I ja II preemiad mitmel konkursil)ja saanud märkimisväärse tähelepanu osaliseks nii rahvusvahelise zhürii kui ka arvukate pealtvaatajate (1000 kohaline saal) hulgas. Fine5-i kunstiline tase ja saavutatud auhinnalised kohad on kindlasti põhjuseks, miks Eesti teater on alati oodatud külaline.

Fine5 Tantsuteater osaleb IFMC 21.-27.november 2006

  • Konkureerib rahvusvahelisel kaasaegse koreograafia konkursil oma loominguga(tantsijad Laura Kvelstein ja Dima Kruus
  • Annab meistriklasse konkursist osavõtvatele tantsijatele (koreograaf Tiina Ollesk
  • Eestist sõidab kohale ka tunnustatud lektor Heili Einasto, kes osaleb analüüsivas sõltumatute tantsu-uurijate paneeli töös.

Osavõttu toetab: Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi välissuhete osakond ja Valgevene Konsulaat

X