Fine5 Tantsuteater osales Jeruusalemma Rahvusvahelisel Tantsunädalal

2019 aasta lõppes Fine5 Tantsuteatrile eduka etendusega “Generations” rahvusvahelisel festivalil Jeruusalemmas. Lisaks õnnestus meil vaadata 6 festivali lavastust ja "immutada" endasse Jeruusalemma ajaloolist pärandit.  Täname sõidu toetamise eest Kultuurkapitali ja abi eest Eesti saatkonda Tel Avivis!

 

Festivali korraldaja ja toimumise koht Machol Shalem tantsumaja on toetanud ja edendanud Jeruusalemma sõltumatute tantsukunstnike loomingut juba 17 aastat. MASH on loodud eesmärgiga arendada Jeruusalemma kultuuritegevusi kaasaegse iseseisva tantsu valdkonnas kui professionaalse rahvusvahelise kultuuriruumi osana. MASH on Jeruusalemma ainus tantsukeskus ja üks kuuest Iisraeli kultuuriministeeriumi poolt ametlikult tunnustatud tantsukeskusest. Tantsu nähakse kui vahendit, mis aitab täita lünki linna mitmekultuurilise elanikkonna sidumiseks ja töövahendit sotsiaalvaldkonnas. MASH-i toetavad kultuuriamet, Jeruusalemma omavalitsus, Jeruusalemma fond, välisministeerium ja mitmed välisriikide saatkonnad. Keskuses töötab ligi 38 Jeruusalemma tantsukunstnikku ning seitse religioosset ja ultraortodoksset tantsutruppi.

6.-19.detsembril toimunud Jeruusalemma rahvusvaheline tantsunädal toimus seekord kaheksandat korda. Festival tutvustas publikule olemasolevaid töid ja uut rahvusvahelist loomingut, sealhulgas koostöid tantsukeskuste ja festivalidega kogu maailmast. Iisraeli sõltumatud kunstnikud esitlesid kammerteoseid, mis küsitlevad, kuidas mõtestada ruumis liikuvaid kehasid ja seda kunstivormi. Esimest korda võõrustati ka pikemat residentuuri, mille raames Iisraeli sõltumatud kunstnikud esitasid ideid uuteks uurimistöödeks residentuuriprogrammidesse välismaal.

Esitletud olid nii soolod kui ka lavastused suurtele truppidele, isegi 20-liikmelisele väga erinevas vanuses tantsijatega koosseisule. On äratuntavalt batcheva´likku käekirja, on isiklikke lugusid, on tantsukunsti tegevuskunsti kastmes, on kaasaegset tantsu kõige traditsioonilisemaid kompositisoonireegleid järgides. Mõned koreograafide nimed - Annabelle Dviri, Rotem Weissmani, Snir Nakari, Tamar Binyamini, Shani Bar Dimari, Boaz Bentori, Natalie Afriati, Yael Iddani, Berenika Shneideri, Irina Lavrinovici, Asher Levi, Reut Shemeshi.

Festivalil esitletud koostöölavastused: Avidan Ben Giati ja Leedu Art Printing House koostöölavastus; ​​Bodytalk ja Between Heaven and Earth koostöölavastus; Stav Marini&Neta Weiner ja Fine5 Tantsuteatri koostöölavastus. Programmi raames toimus ka loovkirjutamise kursus noorte kirjanike, ajakirjanike ja kunstnike jaoks. Osalejad kohtusid ja intervjueerisid rahvusvahelisel tantsunädal esinevaid väliskülalisi ja kunstnikke, vaatasid etendusi, kirjutasid iga päev muljeid ja kommentaare, mis postitatakse programmi jaoks loodud spetsiaalsele veebisaidile.

Jeruusalemma rahvusvahelise tantsunädala eesmärk on tutvustada Jeruusalemma kui rahvusvahelist tantsuruumi ja tuua kvaliteetset, kaasaegset Iisraeli kultuuri kõige prestiižsematele rahvusvahelistele tantsufestivalidele kogu maailmas. Tantsunädalat toetavad välisministeerium, Jeruusalemma omavalitsus, kultuuriministeerium, Ellen Lippman ja Steve “Rosy” Rosenberg, Nathan Cummings Foundation ja välisriikide saatkonnad.

  

 

X