Osalesime “Dance Across Borders 2017” sümpoosionil Göteborgis

Fine5 Tantsuteater osales 19.-27. augustini 2017 Göteborgis toimunud rahvusvahelisel kaasaegse tantsu sümpoosionil Dance Across Borders (DAB). Eesti tuntuim tantsuteater oli osalema kutsutud lavastusega „IMEILUS“, mille koreograafid on Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik. Etendused toimusid 21. ja 22. augustil kell 19.00 Göteborgi kaasaegse tantsu ja kunsti keskuses 3:e Våningen.

Festival DAB, mille algatajateks olid  Pat Cremins, Susan Osberg (USA) ja Gun Lund (Rootsi), toimus esmakordselt 1995.a. New Yorgis ja tõi kokku koreograafid USA-st, Rootsist, Hollandist, Kanadast, Prantsusmaalt, Indiast, Hongkongist, Hiinast, Lõuna-Ameerikast ja Eestist. Festivali manifestiks on erinevate füüsiliste (geograafiliste) ja vaimsete (kultuurilised arusaamad)  piiride ning piirangute ületamine. Festivalile kutsutud tantsukunstnikud korraldavad töötube, meistrikursuseid ja arutelusid ning igal õhtul toimuvad ka etendused. Igas mõttes piire ületav tantsukunst on festivalil osalejate jaoks avatud meele ja avara mõtlemise kohtumispaigaks ja ka uueks inspiratsiooniallikaks. DAB kutsub artiste üles olema sõltumatu, ise enda eest seisma ja olema ka oma lavastuste produtsendiks, pakkudes rahvusvahelist tuge organiseeritava festivali ja koostöövõrgustiku näol.

DAB-i on 1995.aastast alates korraldatud: New York (1995, jaan.) , Amsterdam (1996, juuni), Göteborg (1997, aug), Polli Talu (2000, juuni), Göteborg (2001, aug), Bordeaux/Nomandie/Paris (2006, sept), New York (2007, juuni)

Fine5 tantsuteater on  rändfestivalil osalenud viiel korral. Seekordsel DAB-il Rootsis näidati teatri viimast lavastust „Imeilus“, mille keskmes on tantsijatega reaalselt toimunud positiivsed sündmused ja erakordsed lood. Selle lavastusega eemaldus Fine5 päevapoliitilistest ja sotsiaalsetest probleemidest, et tõsta fookusesse positiivset energiat andev isiklik kogemus.

DAB-2017 raames  toimusid seminarid "Loominguline vabadus", "Isadora Duncan ja loomevabadus", "Tants kui rituaal, tants kui etendus", "Digitaalne jalajälg" ning meistriklassid Iwona Olszowska, Fine5-i, Veera Suvalo-Grimbergi, Galina Borissova juhendmaisel. Väljasõidul Burö saarele toimusid filmivõtted, kus iga koreograaf töötas oma kohaspetsiifilise kontseptsiooniga.

DAB 2017 osalenud koreograafid: Galina Borissova (BGR), Mireille Feyzeau (F), Maud Karlsson (SE), Gun Lund (SE), Fine5 (EST), Bronja Novak Lindblad (SE), Iwona Olszowska (PL), Catlin Cobb (USA), Olof Persson (SE), John S cott (IRL), Veera Suvalo-Grimberg (SE), Amy Swanson (F).

Fine5 etendusmeeskond: Tiina Ollesk, Helen Reitsnik, Tatjana Romanova, Olga Privis, Simo Kruusement, Renee Nõmmik.

 

Toetas Eesti Kultuurkapital

DAB manifest

DAB manifest

 

X