Uus kaasaegse tantsu etenduste sari-Tantsukunst KUMUs (2006)

Uus kaasaegse tantsu etenduste sari Kumu auditooriumis TANTSUKUNST KUMUs

20.09.2006

Kaasaegne liikumispõhise tantsuetenduste sari Kumu auditooriumis sai alguse 2006 aasta kevadel erinevate etenduste väljatoomisega SõltumatuTantsu Ühenduse (STÜ)  poolt. Alates käesolevast hooajast on tantsuetendused viidud ühise nimetaja alla TANTSUKUNST KUMUS, mis toob vaatajateni nii Eesti tuntud professionaalsete tantsuteatrite ja loovisikute etendusi kui andekaid noori Eesti koreograafe ja tantsijaid. Lisaks võib nautida  rahvusvahelisi väärtteoseid Põhjamaadest ja Euroopast.

TANTSUKUNST KUMUS
28. ja 29. septembril kell 19.00
Kumu auditooriumis:

  • „Uued talendid 2006"
    Külli Roosna ja Kaarel Väli etendus „Silence"
  • Fine 5 Tantsuteater, etendus „Just"

TANTSUKUNST KUMUS „Uued talendid" toob tuntud tantsuteatrite kõrval fookusesse Eesti uute koreograafide tööd, mis kantakse ette õhtu esimeses pooles.

Õhtu esimeses pooles tantsib Fine5 Tantsuteater, kavas Matteo Molese (Belgia) etendus "Just" viiele Fine5 Tantsuteatri tantsijale.  Etendus täis hetki  meie igapäevaelust– läbi huumori ja kerge iroonia. Esietendus: 9. mail 2006 Kumu auditooriumis.

Õhtu teises pooles tantsivad koreograafid Külli Roosna ja Kaarel Väli. Mõlemad on lõpetanud tantsueriala Tallinna Ülikoolis ja õppinud Rotterdami Tantsuakadeemias. Eestis esineti viimati  Birgitta Festivali muusikalistes lavastustes Orff „Carmina Burana" ja Verdi „Reekviem" koos Fine5 Tantsuteatriga. Kumu auditooriumis ettekandele tulev etendus "Silence" valiti 2006 a. kevadel Rotterdami Tantsuakadeemia parimate etenduste hulka.

piletiinfo >>

Korraldaja Sõltumatu Tantsu Ühendus

X