Võrgustik “45+” jätkab

Projekt "45+: elukestev õpe tantsijana" on suunatud üle 45-aastatele tegevtantsijatele ja koreograafidele Põhja-Euroopa erinevatest riikidest, et kohtuda  ühistel seminaridel ja koreograafia laborites. Koos tehakse treeninguid, uuritakse koreograafilisi tekste, vaadeldakse suundumusi tantsukunstis, vahetatakse ja saadakse kogemusi hakkamasaamiseks tantsukunstnikuna.

Ajakava: 7.-10.juuni 2018 Riia, 23.-26.september 2018 Pärnu, 6.-12.november 2018 Hammerfest.

Projekti toetab: Nordic-Baltic Mobility Program for Culture (rahastusperiood 2016 ja 2018-2020). Projekti organiseerijad: Läti Koreograafide Assotsiatsioon, Fine5 Tantsuteater, Stella Polaris Theatre (Norra).

Riia kohtumise eesmärk oli tööamine kontseptsiooniga "kostüüm kui teine nahk" ja sellest lähtuva liikumise ja kompositsiooni uuringutega. Töötoad juhendasid Fiona Milford ja Sally E.Dean Inglismaalt.

Pärnu seminari fookuses oli töö dramaturgilise materjaliga lähtudes Hamingway teosest "Vanamees ja meri". Töötoad Feldenkrais metoodikast (Ramona Galkina), lülisamba liikuvuse uuringud (Renee Nõmmik), liikumise impulsi uuringud (Vilnis Birins).

Töögruppides tulemuste esitlus toimub Hammerfesti Tantsufetsivalil novembris 2018.

Osalejad: Solveig Leinan-Hermo (Norra), Oleg Ostanin (Eesti), Ramona Galkina (Läti), Olga Zitluhina (Läti), Goda Laurinavičiūtė (Leedu), Aira Nagineviciute (Leedu), Vilnis Birins (Läti), Tiina Ollesk (Eesti), Renee Nõmmik (Eesti), Benno Voorham (Rootsi), Fiona Milford (Inglismaa).

X