22.september – esietendub “Generatsioonid”

Fine5 toob välja koostöölavastuse Iisraeli koreograafide Stav Marini ja Neta Weineriga.  

22.septembril 2018 kell 19.00 esietendub teatris NO99 Fine5 tantsuteatri ja Iisraeli koreograafide Stav Marini ja Netta Wieneri koostöölavastus „Generatsioonid“. Iisraeli koreograafid tegelevad uues Fine5 Tantsuteatrile loodud lavastuses kõne ja kehalise kujundi kokkupõrke ja kohtumise pingetega. Läbi selle kokkupõrke uuritakse nii poliitilisi kui ka intiimseid jõuvälju ja suhteid. See oodatud koostöö Stavi, Neta ja Fine5 tantsijate vahel on loonud kultuuridevahelise dialoogi, milles oluline roll nii tantsijate tekstil, häälel kui ka kehalisel kohalolekul. „Generatsioonid“ uurib perekondlike struktuuride poolt talletatud isiklikku ja sotsiaalset mälu läbi võimaluse mäletada ja unustada, ja küsib -  kas mäletamine on meie endi valik?

Esietenduvas lavastuses otsitakse tõlgendusi tekstilistele ja füüsilistele traditsioonidele (võitluskunstid, popmuusika, folkloorne pärand jne), et üles leida uue kultuuri ja traditsiooni leppimise potentsiaal. Süvenedes vägivalla ja pehmuse küsimustesse perekonna kontekstis, lammutatakse ja taasavastatakse isiklikud ja kollektiivsed narratiivid, mis lõppkokkuvõttes on taaskomponeeritud lavastuseks.

"Generatsioonides" on laval tantsijate erinevad põlvkonnad, rahvused ja sotsiaalsed kogukonnad. Osa alustas oma tantsijateed pärast Eesti taasiseseisvumist ja mõned lavalolijatest lõpetasid tantsukunsti õpingud alles sel aastal. See on kokkusaamine vabakutselise tantsu alustajate ja uue generatsiooni vahel, lugu elutunnetusest, kogemustest ja mälust.

NB! Ainult esietendusel, 22.septembril, on lisaks “Generatsioonide” esietendusele vaatajatel võimalus näha ka Iisraeli koreograafide lavastust “Cut. Loose”. See Marini/Weineri  koostöös  2016.aastal loodud lavastus on auhinnatud Israel Festival Award auhinnaga ning the Stage Language Award of Israeli Fringe awards 2017 auhinnaga ja seda on esitatud mitmetel Euroopa lavadel. Netta Weiner on samuti tuntud kui poeet, muusik ja näitleja.

Tantsijad: Dmitri Kruus, Simo Kruusement, Olga Privis, Helen Reitsnik, Katre Sabbal, Allar Valge, Aneta Varts

Lavastajad-koreograafid: Stav Marin ja Neta Weiner (Iisreal)
Kunstnik: Liina Tepand

Produtsent: Ingrid JasminFine5 tantsuteater

Esietendus: 22. september 2018 kl19.00 Teatris No99,

Etendused 23.september, 9.oktoober, 10.oktoober, 11.oktoober 2018 19.00

 

 

 

Stav Marin on Iisraeli tantsija, näitleja ja koreograaf. Ta on lõpetanud Circomedia Theatre Academy Bristolis (Inglismaal), Gaaton Dance Academy (Iisrealis) ja Habustan Kunstide Kooli (Iisraelis). Ta on osalenud nii tantsijana, näitlejana kui ka loojana paljudes lavastustes nii Iisrealis kui ka mujal maailmas (Poolas, Venemaal, Rootsis, Portugalis, Saksamaal, Belgias). Tema 2016ndal aastal koostöös Neta Weineriga loodud lavastus "Cut. Loose" on auhinnatud Israel Festival Award auhinnaga ning the Stage Language Award of Israeli Fringe awards 2017 auhinnaga.

Neta Weiner on näitleja, poeet ja muusik. Lõpetanud School of Creation and Production. Heebrea, araabia, vene ja inglise keeles hip-hop muusikakultuuri viljeleva grupeeringu System Ali looja.  System Ali Community Education and Cultural Center in Hulon kunstiline juht. Osaleja, tekstikirjutaja ja etendaja mitmetes auhinnatud projektides. The Pillowman lavastuse näitleja (Haifa Theater, 2017).  Wing Tsun Kung Fu sertifitseeritud õpetaja ja võtluskunstide praktiseerija. Kirjutanud ja esitanud Biz'hut Hashiva, mis on kõrgelt hinnatud album, 2016.

Video: Roman Pankratov

Fotod: Merje Rääbis, Liina Tepand

Toetab: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Tallinna Linn

 

X