Uuslavastus september 2018 – “Generatsioonid” toob kokku erineva elukogemusega tantsijad

 

Helen ja Simo on koos töötanud alates 2005ndast aastast. Hiljuti leidsid nad ühe foto aastast 1968, millel on nende isad – selgus, et nad õppisid samas koolis ja olid suured sõbrad kuni ühe traagilise hetkeni. Ja ootamatult ilmes, et Helenit ja Simo ühendab lisaks professionaalsele tegevusele ja heale läbisaamisele ka nende isade aastatetagune sõprus. Sellest juhusest sai alguse uue lavastusprotsessi sünd. Lavastuse loomise aluseks ongi mälestused ja meenutused meie vanematest ja vanavanematest. Selles on isiklikku mälu, saladusi ja ootamatut pilku kunagi toimunule, rõõmsaid, humoorikaid, aga ka valulikke hetki, mis taasluuakse poeetiliselt läbi liikumise ja helimaastiku.

"Generatsioonides" on laval tantsijad erinevatest põlvkondadest, rahvustest ja sotsiaalsetest kogukondadest. Osa tantsijad alustas oma tantsijateed pärast Eesti taasiseseisvumist ja mõned lavalolijatest lõpetasid tantsukunsti õpingud alles sel aastal. See on vabakutseliste tantsu alustajate ja uue generatsiooni lugu oma elutunnetusest, kogemustest ja mälust.

Tantsijad: Dmitri Kruus, Simo Kruusement, Olga Privis, Helen Reitsnik, Katre Sabbal, Allar Valge, Aneta Varts

Lavastaja: Stav Marin (Iisreal)

Kunstnik: Liina Tepand

Valgusmeister: Ants Kurist

Esietendus: 22. september 2018 19.00 Teatris No99, etendused 23.september, 10.oktoober, 11.oktoober, 12.oktoober 2018 19.00

Lavastaja Stav Marin on Iisraeli tantsija, näitleja ja koreograaf. Ta on lõpetanud Circomedia Theatre Academy Bristolis (Inglismaal), Gaaton Dance Academy (Iisrealis) ja Habustan Kunstide Kooli (Iisraelis). Ta on osalenud nii tantsijana, näitlejana kui ka loojana paljudes lavastustes nii Iisrealis kui ka mujal maailmas (Poolas, Venemaal, Rootsis, Portugalis, Saksamaal, Belgias). Tema 2016ndal aastal koostöös Neta Weineriga loodud lavastus "Cut. Loose" on auhinnatud Israel Festival Award auhinnaga ning the Stage Language Award of Israeli Fringe awards 2017 auhinnaga.

Video: Roman Pankratov

Fotod: Merje Rääbis, Liina Tepand

Toetab: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Tallinna Linn

 

X