News

15.juunil liikumisrännak “Moments with Movements”

Fine5 Tantsuteatri liikumisrännak "Moments with Movements"/ "Hetked liikumisega" on avatud töötuba osalemiseks ja kaasaliikumiseks kõigile, sh eelneva ettevalmistuseta huvilistele. See on turvaline keskkond liikumises olemiseks koos tantsijate ja teiste liikujatega, kes aitavad kuulata ja märgata, mis juhtub meiega ja meie ümber liikudes. Koostöös ja teinetest kaasates loome süvenemist soosiva keskkonna, milles mängime korduste...

Read more

Sügishooaja uuslavastus käsitleb sünkroniseerimist ja sünkroonsust nii psühholoogilises plaanis kui ka koreograafilises mõtlemises.

„Lähemale. Veel lähemale“

Fine5 Tantsuteater: idee/lavastajad/koroegraafia Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik koos kõigi tantsijatega
Muusika: Liisa Hirsch
Tantsijad: Maria Uppin- Sarv, Eliisa Sokk, Simo Kruusement (Eesti) ja 3 VivoCenter Tantsukeskuse noort tantsukunstnikku Roomast (Itaalia)

Kolmeks kuuks saavad  proovisaalis kokku kolm professionaalset tantsijat Itaaliast ja kolm Eestist, et  erialaste kogemuste jagamise abil uuesti avastada, miks tantsida, kuidas mõelda...

Read more

Mais saab veelkord näha Anita Kurõljova ja Richard Beljohini lavastust “YEs or Yesn´t”

"Yes or Yesn't" on sisepeegelduslik tantsulavastus, mille fookuses on kompromissid ja tunded inimeste vahelistes suhetes. Kompromissid on olulised elemendid nii loo narratiivis, kui ka lavastuse ülesehitamise protsessis. Uuritakse suhteliini kahe inimese vahel ja seda, kuidas ühistes protsessides teineteisega hakkama saada, milline on rääkimise ja kuulamise vahekord, liikumise ja mitteliikumise, olemise ja mitteolemise tasakaal.

“Fine5 kutsub külla”: Anton Ovchinnikov(UKR)

Sarja "Fine5 kutsub külla" järgmine koreograaf on Ukraina tantsukunstnik ANTON OVCHINNIKOV, kes esitleb 22. ja 23.mail kell 19.00 Sakala 3 Teatrimajas oma lavastust "BEAUTY OF THE BEAST".

Piletid müügil siin FIENTA

Klassikaline ballett on Venemaa kultuuriekspordi üks peamisi tooteid ning Venemaa kunsti ja kultuuri sümboleid väljaspool...

Read more

“FINE5 kutsub külla”: Giorgi Aleksidze Tbilisi Contemporary Ballet

25.märtsil kell 19.00 toimub Sakala 3 teatrimajas etendusõhtu sarjast „Fine5 kutsub külla“. Õhtu külaliseks on Giorgi Aleksidze Tbilisi Contemporary Ballet Gruusiast. Õhtu juhatab sisse Fine5 Tantsuteatri lühilavastus "QUARTETS" (kor. Rosanna Gamson, USA), et seejärel nautida Gruusia külaliste lavastust "DOVIN, DOVEN, DOVLI..."

Read more

2024 kevade lavastus “Võimu võim” avab võimu kinesteetilise kogemusena.

Ükskõik, kuidas võimu ei püüaks määratleda, see hüpnotiseerib, peibutab ja ka hirmutab meid. Tavaliselt seostub see poliitika ja sõjakunstiga, kuid võim puudutab inimese maailmas olemist tervikuna ja igaüht meist eraldi. Hukatuslik võib olla võimu mõju inimesele ja ühe inimese võim teise inimese üle. Võim võib inimest ülendada ja edasi viia, aga ka pimestada.
Võim...

Read more

“The Days Project” Tallinnas

“The Days”/“Päevad” on inglise koreograafi Theo Clinkardi ja soome tantsijate Maria Nurmela ja Ville Oinoneni ühistöös valminud lavastus, mis. kutsub kohtuma kahe erakordse tantsijaisiksusega: Nurmela ja Oinonen on tunnustatud tantsijad/koreograafid, kes enne "The Days" projekti polnud koostööd teinud. Lavastuse põhiteemaks on mehe ja naise vahelised suhted - soov leida vaimne ja füüsiline kommunikatsioon,...

Read more

Pärnu valgusteatri festival “ÖÖvalgel” avas inimese ja maailma suhet.

28.-30.september toimus Pärnu "ÖÖvalgel" festival, kuhu olid kaasatud Fine5 Tantsuteatri loomingulised jõud. Kogu festivali kunstiline ülesehitus toimus Tiina Olleski ja Renee Nõmmiku kaasabil, koreograafidena aitasid kaasa Olga Privis ja Simo Kruusement ning tantsijatena osalesid erinevatel lavadel Tiina Ollesk, Endro Roosimäe, Helen Reitsnik, Laura Kvelstein, Simo Kruusemet, Dmitri Kruus ja Kristofer Hamburg.

X