Koostöö Läti koreograafi Olga Zitluhinaga

Algas koostöö koreograafi ja Läti Kultuuriakadeemia õppejõu Olga Zitluhinaga, mille eesmärgiks on uurida koreograafia ülesehitamise kaasaegset metodoloogiat ning liikumisideedest lavastuskontseptsiooni kasvatamist. Sessioonidel kohtuvad koos tegutsedes TLÜ kaasaegse tantsukunsti õppejõud, tegevtantsijad ning muusika- ja tantsutudengid – erinevate erialaste kogemustega inimesed, mis võimaldab kõrvuti tegutsedes teineteiselt õppida.  Huvitav on jälgida ja arutleda teemal mentorlus kaasagses tantsukunstis – kuidas suunata meeskonda ideedega töötamisel, kuidas anda tagasiside, kuidas hoida avatud loomeõhustikku.

“ Kohtumine meeldis väga. Rahulikud harjutused sisseelamiseks ja kontakti saamiseks. Kuigi tuttavlikud võtted aga uus on sedasi paarilise kogemine! Loo jutustamine sõrmedega oli ka põnev! Olgal on palju mõtteid ja ideid, mis mõjuvad humoorikalt. Meeldib, et annab kogemiseks aega.”

“Hea oli võtta aega tegemiseks. Üllatav oli grupis koos tegustemine, n.kahekesi-kolmekesi kätest kinni hoidmine ning tõmbe-tõuke jõudude rakendamine partnerit kuulates ning väga tugevalt mõjus mulle seos muusikaga.”

“Eriliselt tooksin välja Olga läbiva inspireeriva ja positiivse oleku, tema oskuse motiveerida, leida liikujates üles nende "nupud", mida vajutada. Tema spontaased trikid. Tekkis kindel soov leida rohkem võimalusi kohtuda Olgaga ning saada rohkem kogemusi koostöös temaga.”

Laboratoorne töö Olgaga jätkub 20.juuni-10.juuli ja august eesmärgiga viia läbi lavastusprotsess lavastuse struktuuri ülesehitamiseks ning uue lavastuse väljatoomine Septembris 2019.

Uuriva laboratooriumi kohtumine 12-14.aprill oli toetatud: ECA-Network Nordplus.

Lavastuse väljatoomist toetab: Eesti Kultuurkapital

       

 

 

X