“The Days Project” Tallinnas

“The Days”/“Päevad” on inglise koreograafi Theo Clinkardi ja soome tantsijate Maria Nurmela ja Ville Oinoneni ühistöös valminud lavastus, mis. kutsub kohtuma kahe erakordse tantsijaisiksusega: Nurmela ja Oinonen on tunnustatud tantsijad/koreograafid, kes enne "The Days" projekti polnud koostööd teinud. Lavastuse põhiteemaks on mehe ja naise vahelised suhted - soov leida vaimne ja füüsiline kommunikatsioon, küsimustades väljakujunenud jõuvahekordi ja stereotüüpe. See on üles ehitatud ainulaadsele füüsilisele kontseptsioonile, mis loob maailma, kus on pidevalt muutusi ja läbirääkimisi, keerulisi tundeid ja koomilisi katkestusi.
“The Days” on enam kui lihtsalt üks etendus, kuna loob silla kohalike kogukondadega ja hajutab hierarhiaid osalejate vahel, tuues igas riigis, kus lavastust näidatakse, lavale ka 2 eakamat tantsijat kohapealt. Lavastust on näidatud Inglismaal, Kanadas, Jaapanis, Šveitsis, Venemaal. ja Soomes. Tallinnas etenduvas lavastuses on vaatajatel võimalus taaskord laval näha kahte Eesti legendaarset balletitantsijat - lava- ja elupartnereid Aime Leisi ja Jānis Garancist, keda kogenum kultuurihuviline mäletab RO Estonia lavadelt 40 aastat tagasi.

Lisaks lavastusele toimuvad Tallinnas Sakala3 Teatrimajas paar päeva enne etendust ka töötoad sihtgrupile 60+: kolmapäeval, 01.11 kell 13-15 ja neljapäeval, 02.11 kell 10-12. Töötuba neljapäeval, 02.11 kell 17.30-19.00 on suunatud tantsukunsti praktikute kogukonnale. Osalemiseks võta ühendust: info@fine5.ee

“The Days” on spetsiifiline tantsuprojekt, mille eesmärk on edendada tantsu laiemate publikugruppide seas ning kaasata etendustesse sihtgrupi 60+ kohalikke tantsijaid. Loomeprojekti huviks on uurida, kuidas edendada selle hapra vanusegrupi loovat tantsu- ja liikumispraktikat tänapäeva ühiskonnas.

Lavastuse koreograaf: Theo Clinkard (Inglismaa)
Helikunstnik: James Keane
Valguskunstnik: Kalle Ropponen
Esietendus 10.12. 2018 Pori Dance Month Festival.
Tallinnas mängitakse lavastust Sakala 3 teatrimajas reedel, 3. novembril kell 19.00 ja laupäeval, 4. novembril kell 15.00.

PILETID 20-12 eurot müügil FIENTA-s

Projekt toimub The Regional Dance Center of Western Finland (https://l-tanssi.fi/en/etusivu-english/) ja Fine 5 Tantsuteatri (www.fine5.ee) koostöös.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, the Nordic Culture Point, Tallinna Linn

X