25 Tantsu

„25 Tantsu“ on Fine5 tantsuteatri tantsijaid ja teatri loominguliselt rikast loometeed peegeldav lavastus, mille kaasautoriteks on Fine5-iga erinevate aastate jooksul koostööd teinud tantsukunstnikud. Iga tantsija lõi 2,5 minutilise soolo või dueti oma loomingulisest vaatest tänasele maailmale, elule ja ka tantsukunstile. Isiklikud hetked vahelduvad ühiselt laval koosolemise stseenidega. Kuna mõnda tantsijat kahjuks ei ole Eestis, siis koosneb „25 Tantsu“ nii reaalajas etenduvatest stseenidest kui ka videolugudest, mis on spetsiaalselt selle etenduse jaoks loodud.  See on lavastus tantsijatest ja teatri jaoks olulistest hetkedest, sest Fine5 on Eesti kaasaegse tantsu „lipulaev“ olnud juba 25 aastat.

Laval: Tiina Ollesk, Anu Ruusmaa, Oleg Ostanin, Renee Nõmmik, Olga Privis, Argo Liik, Helen Reitsnik, Dmitri Kruus, Tatjana Romanova, Simo Kruusement, Gert Preegel, Tiina Mölder, Silver Soorsk, Irina Pähn, Taavet Jansen, Krõõt Juurak, Rain Saukas, Eneli Rüütli, Endro Roosimäe, Laura Kvelstein.

Idee ja lavastus: Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik

Kunstnik: Liina Tepandi

Muusikaline kujundaja: Theodor Lee Parker

Valguskujundus: Ants Kurist

Produtsendid: Ingrid Jasmin ja Fine5 Tantsuteater

Kasutatud muusika: Mick Pedaja, Jan Cook, Theodore Lee Parker, Alain Barriere, Johann Pachelbel, Arvo Pärt, The Swingle Singers, Shawn Pinchbeck, Benny Andersson, Taavet Jansen, helindid ja katkendid Fine5-i lavastustest.

Fotod: etenduselt

Fotod: proovisaalist

 

 

X