EUTOPIA

„Selle asemel, et aktsepteerida tsivilisatsiooni surma, tuleb võidelda sellise tsivilisatsiooni eest, mis oleks päriselt tsiviliseeritud" (Mann & Wainwright, Climate Leviathan: A Political Theory of Our Planetary Future (2018)

Mõnikord on tõesti tunne, et iseennast ning oma kohta pidevalt muutuvas heitlikus maailmas on raske üles leida, aga veelgi raskem on selles kaoses enda ees ausaks jääda. Ja seda vajalikum see on. Fine5 Tantsuteatri uuslavastus „EUTOPIA" võtab vaatluse alla metafoori paigast, kohast, milles olemine annaks positiivse kogemuse. Ruumist, kus keha kohtub vaimuga, tunne mõttega, minevik olevikuga ja avaneb uks tulevikule. Oma isiklik ruum muutlikus tsivilisatsioonide kokkupõrgete aegruumis. See pole hulluvalt maakeralt maha hüppamine, põgenemine muinasjuttu või sukeldumine virtuaalmaailma, see on koht, kus mälestused ja olevik kokku saavad ja ihuliselt ära tuntakse. “EUTOPIA” on empaatiline koos veedetud aeg, mis on tihendatud, planeeritud, koreografeeritud, eksperimenteeriv, algusest lõpuni läbi harjutatud, tantsitud, avastatud ja alati uuena taasloodud.

Fine5 Tantsuteater tähistab 2022. aastal 30ndat sünnipäeva. Teater, kel pole oma kodu, on lavastusi toonud välja mitmete teatrite lavadel ja festivalidel nii Eestis kui ka välismaal. 90ndatel etendas Fine5 Tantsuteater mitmetel kordadel oma lavastusi ka Vene Teatris ja isegi teatrimaja all keldrikorrusel asunud restoranis “Astoria”. Nüüd, 2022 sügisel avab Vene Teater endise “Astoria” (hilisem ööklubi “Klubi Teater”) ruumides eksperimentaalse etenduskunstide lava, mis on avatud kunstiprojektidele, eesti- ja venekeelse kultuuriruumi integreerivale koostööle ja rahvusvahelisele tippkultuurile. “EUTOPIA” on esimene lavastus, mis luuakse spetsiaalselt Vene Teatri eksperimentaallava jaoks. Lavastusega koos esitletakse näitus-installatsiooni “VÕTAN OMA ASJAD JA KAON”, mis põhineb Prantsusmaal elava Eesti valguskunstniku Airi Erase maalidel ning Fine5 Tantsuteatri mängulisel mälupagasil.

Lavastus „EUTOPIA“ on Fine5 Tantsuteatri ja Vene Teatri koostööprojekt.

Lavastajad: Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik

Tantsijad: Tiina Ollesk, Helen Reitsnik, Simo Kruusement, Anita Kurõljova, Richard Beljohin, Arcy Radatti  (Itaalia, Vivo Center Roma).

Muusika: Aleksandr Žedeljov aka FAERSHTEIN  (Vene Teater)

Valguskunstnik: Airi Eras

Kostüümid: Kalle Aasamäe

Koostööpartner: Vene Teater

Esietendus: 16.09.2022 Vene Teater, eksperimentaallava

Toetaja: Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna Linn

X