Just (2006)

Belgia koregoraafi Matteo Molese kaasaegse tantsu etendus Fine5 tantsijatele.

Etenduses võib ära tunda situatsioone ja tegemisi meie igapäevaelust. Koreograaf on loonud need pildid selleks, et tuua esile meie mõtetes toimuv ning see, mis meid erinevates olukordades suunab.
Tänapäeva ühiskond seab oma ideaalideks jõudluse, kasumi, perfektsuse - inimest vaadeldakse kui  tootliku mehhanismi kasutoovat elementi. Kõige selle juures aga kipub ununema tähelepanu, mida peaksime pöörama nii iseendale kui teistele inimestele.
...sest Inimene on võrratu olend ning etendus "Just" on kui mänglev liikumine, mis püüab tabada elu -lootust, armastust, sõprust, viha ning kõigi nende keerukust - läbi huumori ja kerge iroonia. Lavastuse helilise tausta autoriteks on Plastikman ja Scanner.

Matteo Moles on õppinud sellistes mainekates koolides nagu RoomaRiiklik Tantsuakadeemia, Houston Balletiakadeemia ning BéjartTantsukoolis "Mudra International".Pärast seda ühines ta Béjart Ballet'ga Lausanne'is jaJean-Christophe Maillot' Ballet'ga Tours'is, kus töötas koos mitmetenimekate balletitantsijatega. 1996. aastal tõi Moles välja oma esimesesoololavastuse ning asutas tantsukompanii Compagnie Matteo Moles.Moles on teinud koostööd paljude teatrite ning balletitantsijateganing loonud lavastusi muuhulgas ka teatrile Vanemuine. Praeguselhetkel tegutseb Moles loomingu kõrval ka õpetajana mitmetestantsukoolides ja ülikoolides (s.h. viinud läbi meistriklasse TallinnaÜlikoolis ja Fine5 Tantsukoolis) ning tegeleb haridusprogrammideväljatöötamisega nii täiskasvanutele kui lastele.

Koreograafia: Matteo Moles (Belgia)
Tantsijad: Tiina Ollesk, Dmitri Kruus, Rain Saukas, Laura Kvelstein, Eneli Raud
Valgus-ja muusikakujundus: Juuso Voltti (Soome-Eesti)

Esietendus: 9.mail 2006 Kumu auditooriumis
14.12.06 etenduse pilte saab näha aadressil public.fotki.com

X