Lavastus “Dances of The Lost” – “20 aastat moderntantsu Baltikumis” (2012)

Olga Zitluhina on üks esimesi Läti kaasaegse tantsukunsti koreograafe. 90ndate alguses oli ta aktiivne osaleja Tallinnas toimunud American Dance Festivali suvekoolis. Omanimelise kompanii loomiseni jõudis ta 1996 aastal, kus praeguseks osaleb 6 professionaalset tantsijat-koreograafi, kes osalevad aktiivselt kõigi uute tantsulavastuste loomises. OZTK osaleb regulaarselt erinevates kohalikes, hariduslikes ja eksperimentaalsetes projektides ning esineb üha enam ebatraditsioonilistes kohtades. Kompanii tuuritab tihedalt, võtab osa rahvusvahelistest kaasaegse tantsu festivalidest ning meistriklassidest Euroopas ja USAs, ning teeb koostööd väliskoreograafide ja tantsupedagoogidega. Olga Zitluhina on ka Läti Kultuuriakadeemia kaasaegse koreograafia osakonna asutaja ja juht.
Kontseptsioon, koreograafia ja video: Olga Zitluhina
Muusika: Gabriel Prokofiev, Cache
Videokujundus: Pēteris Brīniņš, Olga Zitluhina
Fotograafia: Andris Kačanovskis, Valērijs Oļehno, Dmitrijs Gaitjukēvičs
Tants ja koreograafia: Ramona Galkina, Santa Grīnfelde, Ilze Zīriņa,
Dmitrijs Gaitjukevičs, Andris Kačanovskis, Andrejs Filipovs
Esietendus: 03.10.2008 Riias
Tantsu- ja videoprojekt „Dances of the Lost“ loodi Olga Zitluhina Tantsukompanii poolt 2008. aasta suvel Koktebelis Krimmis (Ukrainas). Nii liikumismaterjal kui video loodi spetsiaalselt  kohaspetsiifilistes paikades – laantes, allikatel, Musta Mere ääres. Etendus loodi originaalis rahvusvahelise teadus- ja kultuurikonverentsi METAMIND’2008 jaoks, mis
keskendus metamorfoosile: jäljed, varjud, peegeldused, kajad, metafoorid.
„Dances of the Lost“ räägib millestki, mida me näeme ja tunneme perifeerselt, tunneme sekundaarsete sensoorsete mehhanismidega või ei tunne üldse, mida me arvame olevat kusagil mujal, kuid mis on rohkem kohal kui miski muu. „Dances of the Lost“ tegeleb jälgedega, mis me endast üksteisele ja loodusesse maha jätame. See keskendub ka jälgedele ja reeglitele, mida keskkond ja loodus meile jätavad, meie sõltuvusele keskkonnast, meie eelisõigusele ja sõltuvusele olla looduse poolt mõjutatud.
Kestvus: 45min.

X