Fine5 Vitebskis 17.-21. november 2009

Fine 5 Tantsuteater osaleb 17. – 21. 11. 2009  Vitebski IFMC XXII  rahvusvahelisel kaasaegse koreograafia festivalil. Fine 5 on kutsutud Valgevenes toimuvale festivalile katkendiga lavastusest “Faasid”, mis valiti Eesti Teatri aastaauhindade 2009 aasta laureaadiks tantsulavastuste kategoorias ja oli aasta parima lavastuse nominent. Seekordse IFMC raames annavad Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik ka kaasaegse tantsu meistriklassi festival-konkursist osavõtjatelele.
 
Fine 5 on Vitebski festivalil osalenud alates 1992.a. ja võitnud oma loomingu eest (koreograafid T.Ollesk ja R.Nõmmik) mitmeid preemiaid festivali raames toimunud kaasaegse koreograafia rahvusvahelisel konkursil. 2007. aastast kuulub Fine 5 Tantsuteater ka nn. IFMC festivali kullafondi (Kullafondi kuuluvad veel Nickolay Ogryzkovi kaasaegse tantsu kool Moskvast, Tantsuteater “Provincial dances” Jekaterinburgist, Natalya Fikseli Tantsuteater Novosibirskist, Elena Bogdanovichi Stuudio Moskvast, “Jevgeny Panfilovi Balletiteater” Permist).
 
IFMC Vitebskis on suurim ja mõjukaim kaasaegse tantsu festival- konkurss, mis toimub endise Nõukogude Liidu territooriumil. Alates 1992.a-st on festival selgelt orienteeritud kaasaegse koreograafia alase loomingu edendamisele regioonis ja rahvusvaheliselt. Festivali raames toimub rahvusvaheline kaasaegse koreograafia konkurss. Üle aasta toimub koreograafia konkurss rahvuslikul tasemel. 2009. aasta rahvusliku kaasaegse koreograafia konkursi žürii töös osaleb Fine 5 Tantsuteatri koreograaf Renee Nõmmik. 
 
Faasid, esietendus KUMUS Tallinnas 2007.a. novembris, koreograafia ja lavastus T.Ollesk ja R.Nõmmik, dramaturg S. Paju, interaktiivsed lahendused S. Pinchbeck (Kanada)
 
IFMC-l Vitebskis tantsivad T.Ollesk, L.Kvelstein, E.Raud, H.Reitsnik, R.Saukas.

X