“Habras ilu” loomeprotsess viib esietenduseni 26.augustil.

18.juunil toimus Tallinna Ülikoolis Kultuurkapitali õppejõu loometoetuse stipendiaadi Tiina Olleski loomeuuringu "HABRAS ILU" work-in progress esitlus-ülevaade.

"Tööprotsessi inspiratsiooniallikaks oli parkinsonismist mõjutatud keha jälgimine: vaadeldes oma ema, kuidas ta mõte töötas, kuidas ta liikus ja toimis, märkasin tema teistsuguses kehakasutuses midagi väga kõnekat. Tema hapras olemises oli erilisust ja loomulikkust, mis inspireerisid mind koreograafina. Uurimistöö on seotud piirangutega ja teistsuguste võimalustega, mida loovad nii Parkinsoni tõbi kui ka elu ise." Esialgne plaan oli töötada parkinsonismi sümptomitega inimestega, kuid covid-periood seadis füüsilised piirid ja piirangud inimeste vahele ning praegu on lavastuse loomise protsessi kaasatud 4 professionaalset tantsijat. Tööd selle lavastusmaterjaliga on mõjutanud isolatsioon ja distants, mis on lisaks uurimistöös käsitletud ideedele andnud võimaluse end rohkem kuulata ja hetkeks kaugeneda kõigest, mida varjutab hirm argise sagimise ja hakkamasaamise ees.

"Habras ilu" -  see on olemise rännak ja elamine hapras staadiumis; õigus olla muutuv.

Kaastegevad: Helen Reitsnik, Olga Privis, Renee Nõmmik (TLÜ koreograafia õppekava õppejõud) , Simo Kruusement (TLÜ koreograafia õppekava magistrant).

Tantsulavastuse "Habras ilu" lavastusmeeskond: Tiina Ollesk (koreograaf) Kristina Viirpalu (kunstnik), Valentin Siltsenko (muusika), Ants Kurist (valgus). Tantsijad Helen Reitsnik, Olga Privis, Renee Nõmmik, Simo Kruusement.

Esietendus: 26.august 2020 Sakala3 Teatrimaja. Etendused 27.08, 16.09, 20.09, 25.09, 29.09. Algus kell 19.00. Piletite broneerimine info@fine5.ee.

X