Hobuveskist saab Tantsuveski (2006)

 

Vanalinna päevade raames 2.-4. juunil leiavad Hobuveskis aset tasuta kaasaegset tantsu tutvustavad avatud töötoad ning etendused.

Hobuveski uksed on avatud kõigile tantsuhuvilistele.
Igal päeval alates kella 13-st toimuvad avatud afrotantsu töötoad Jattamarie Rauhaluoto eestvedamisel, millest on oodatud osa võtma kõik, kel huvi ja söakust.
Alates kella 15-st on külalised oodatud vaatama Pro Dance'i, Zick ja Fine5 Tantsukoolide noorte tantsijate ja koreograafide lavastusi ning improvisatsioonilisi etendusi.
Õhtuti kell 20.00 võib näha etendusi tantsuteatritelt Fine5 (reedel) ja Zick (laupäeval).

Projekt sai alguse 2005 aasta Vanalinna päevade ajal Fine5 Tantsuteatri eestvedamisel. Tänavu on peakorraldajaks Sõltumatu Tantsu Ühendus.

Zick Tantsuteater „Undiin" Tuntud moderntantsu- ja muusikalilavastaja ning balletisolisti Dmitri Harchenko tantsulavastus kuuele tantsijale. „Undiin" toetub mitmele muistendile ning samanimelisele näidendile. See on tantsunägemus Undiinist - mere lähedal elavast inimese sarnasest olendist. Etenduse taustal kõlab Lepo Sumera muusika, mida muusikalise improvisatsiooniga täiendab Taavi Kerikmäe.

Fine5 Tantsuteater „Panus" "Panus" keskendub viiele väga erineva taustaga tantsijale. Etendus toob vaataja ette huvitava mängu, kus osalevad täiesti erineva kogemuse, motivatsiooni ja taustaga tantsijad. Lavaruumis kohtuvad baleriin, zonglöör, kaasaegne tantsija, tantsukooli õpilane ning muusik. Iga tantsija on nagu mängija – oma panusega, mis omakorda sõltub vanusest, eelnevast lavakogemusest ja ka sellest, kellega on eelnevalt koos mängitud.

Korraldaja Sõltumatu Tantsu Ühendus (STÜ) on avalikes huvides tegutsev sõltumatu kaasaegse tantsu professionaale esindav organisatsioon. Ühendus loodi 2005 aasta lõpus ning koondab enda alla mitmeid juba pikka aega tuntud ja iseseisvalt tegutsevaid tantsuühendusi, olles samas avatud uutele noortele tegijatele. Sarnaselt samalaadsete tantsuühendustega mujal maailmas on STÜ eesmärgiks pakkuda tegevusväljundit, arenguvõimalusi ning administratiivset tuge tantsurühmitustele, koreograafidele ja tantsijatele, et luua arendavaid võimalusi kehakeskse, füüsilise ning vaimsele treenitusele suunatud tantsumõtlemisele.

X