IndepenDance – Baltiriikide tantsukunst Göteborgis

Göteborgis algav kaasaegse tantsu festival „IndepenDance“ on pühendatud Eesti, Läti ja Leedu juubeliaastale.

20.septembrist kuni 1.detsembrini 2018 toimub Göteborgis tantsufestival "IndepenDance“, mis on pühendatud Eesti, Läti ja Leedu juubeliaastale.

Festival toimub Göteborgi kaasaegse tantsu- ja visuaalkunsti keskuses "3.rd floor", kus  kolme kuu jooksul on võimalus kohtuda Balti riikide sõltumatu tantsukunsti põnevamate loojatega alates 90ndate aastate algusest, vaadata etendusi ja kuulata arutelusid kaasaegsest tantsust ja kunstist, ühiskonnast ning muutustest meie ümber alates iseseisvuse taastamisest Balti riikides.

Eesti tantsukunstnike loomingut esitlevad Rootsis Eesti Teatriauhinna2017 pälvinud Eesti-Läti koreograafide koostöölavastus "CONNEXT" (koreograafid-tantsijad Laura Kvelstein ja Ruta Ronja Pakalne), Eesti kaasaegse tantsukunstnike erinevate põlvkondade ühistöös ja koostöös Iisraeli lavastajate Stav Marini ja Neta Weineriga valminud "GENERATSIOONID" (tantsijad Helen Reitsnik, Olga Privis, Simo Kruusement, Dmitri Kruus, Aneta Varts, Katre Sabbal, Allar Valge) ning neurateadlaste ja tantsukunstnike loomeuurimusena valminud lavastust "TRISOLDE" (Tiina Ollesk, Simo Kruusement, Renee Nõmmik, Ilkka Kosunen, Hans-Günther Lock, Giovanni Albini, Valentin Siltsenko). Sõltumatu tantsukunsti seminari arutelu kureerib Marika Blossfeldt.

Festivali seminaride aruteludes keskendutakse arusaamadele vabadusest ja sõltumatusest läbi tantsukunsti – lähtuvalt rahvusluse kontseptsoonist, loomingulistest valikutest ja võimalustest ning loojate isiklikust kogemusest. Kultuur ja kunst on alati mänginud tähtsat rolli vabaduse ja sõltumatuse eest seismisel ühiskonnas. “IndepenDance” tutvustab Rootsi vaatajatele Balti riikide kaasaegsete tantsukunstnike panust  ja rolli kunstilise vabaduse ja kultuurimälu kujundamisel.

Üritus on osa Eesti Vabariik 100. rahvusvahelist programmist. Eesti Vabariik 100. rahvusvaheline programm sai alguse eelmisel aastal koos Eesti esimese Euroopa Liidu Nõukogu Eesistumisega ning kestab kuni 2018. aasta lõpuni. Sellel aastal on välisriikides kavas enam kui 300 üritust.

INDEPENDANCE FESTIVALI PROGRAMM:

#1 20.-22.september Andrius Pulkauninkais Company (LT), Laura Kvelstein-Ruta Ronja Pakalne Project (EST-LT)

#2 19.-20.oktoober Aura Dance Theatre (LT), Olga Zitluhina DC (LV)

#3 16.-17.november AIROS Dance Theatre (LT)

#4 29.november-1.detsember Fine5 Dance Theatre (EST) : "Generations", "Trisolde"

Festivali korraldajad: 3.rd Floor (SWE), Fine5 Tantsuteater

Toetajad: The Swedish Arts Council, Region Västra Götaland's Cultural Affairs committee, Cultural Committee City of Göteborg, EV100, Eesti Kultuuriministeerium, Lithuanian Council for Culture, Läti Kultuuriministeerium.

“indepenDance” festival on osa Eesti Vabariik 100 juubeliprogrammist.

 

Kontakt Rootsis:

Lars Persson, Konstnärlig ledare

E=mc2 Danskonst,

Sockerbruket 9,

S414 51 GÖTEBORG

Mobil 0706 60 23 38

www.emc2dance.com

 

Kontakt Eestis:

Tiina Ollesk, koreograaf

Fine5 Tantsuteater

Heina 9-2, Tallinn

EESTI

+ 3725042276

www.fine5.ee

X