Teadus ja tants testivad teineteise piire

Alanud on uus põnev projekt, kus teadus ja tants kombivad teineteise piire. Kokku on saanud TLÜ aju-uuringute (HumanComputerInteracting) eestvedaja Aleksander Väljamäe ja koreograaf Renee Nõmmik, et läbi tantsijate Tiina Olleski ja Simo Kruusemendi tõlgenduste leida infotehnoloogia uusimat rakendust etenduskunstides. Ühtpidi saame targemaks kuidas töötab tantsija aju emotsioonide ja liigutuste rägastikus ning teisipidi kuidas saadud infotehnoloogilist informatsiooni siduda teiste meediumite interaktsioonis.

Kaasaegses teatris on piirid etendaja ja vaataja vahel hägustunud. Uus meedia ja neuroteadused loovad uued võimalused sellise teatrisituatsiooni tekkeks, kus vaatajast saab etenduse looja ning etendaja ja vaataja vahel tekib eriliselt tugev empaatiline side.

Protsessi tulemusena tuuakse välja tantsulavastus "Multiplexia". Lavastusmeeskonda kuuluvad veel kunstnik Juri Didevich (St.Peterburg), St.Peterburgi Ülikooli neuroteadlasted, helilooja Alberto Novello (Itaalia). Projekti juht Kristel Laur. Esietendus septembris 2017 Brüsseli 23ndal "Kunstenfestivaldesarts" festivalil. Projekt toimub "EV100" raames ja toetusel.

Vaata projekti FB  https://www.facebook.com/neurotheatrecollective/

"Kohe selgub kogu tõde milliseid emotsioone tunneb Simo tantsides tegelikult..."

Mis edasi sai tule vaata etendusel. Tulekul varsti!

 

 

X