Festival “20 aastat moderntantsu Peterburis” (2011)

Fine5 Tantsuteater osales moderntantsu festivalil Peterburis
24.-27. aprill 2011 toimus Peterburis festival "20 aastat moderntantsu Peterburis", kus Fine5 Tantsuteater esitas lühiteosed Slow Run and Rush ja Points on the Line.
Festivalil kohtusid koreograafid ja grupid, kes on moderntantsule alusepanijad Venemaal ja Eestis. Festivali fookuses on vene kaasaegse tantsu pioneeri Saša Kukini ja tema kaasaegsete looming. Eesti staažikaim vabakutseline tantsutrupp Fine5 Tantsuteater, asutatud 1992. aastal, osales festivalil kahe lavastusega.
Slow Run and Rush on helilooja Peeter Vähi ja Fine5 Tantsuteatri koreograafide Tiina Olleski ja Renee Nõmmiku poeetiline peegeldus sellistele loomingut ärgitavatele vastandustele nagu traditsioon-kaasaegsus, mees-naine, kiire-aeglane, minevik-olevik. Slow Run and Rush esietendus 2010.a. suvel Busani rahvusvahelisel tantsufestivalil Lõuna-Koreas. Lühiteos, mis on pälvinud rahvusvahelise IFMC-2010 kaasaegse koreograafia konkursi žürii eripreemia, oli esitamisel ka 28. aprillil rahvusvahelisele tantsupäevale pühendatud balletigalal Vanemuises.
Dmitri Kruusi tantsulavastus Points on the Line toob tantsukeeles välja kolme mehe arusaamad iseendaga ja koos olemisest ning testib igaühe ootusi "millegi saabuva" järele.
Lavastustes tantsivad: Tiina Ollesk, Helen Reitsnik, Eneli Raud, Dmitri Kruus, Endro Roosimäe, Simo Kruusement.

X