Fine5 osales detsember 2013 Jekaterinburgi festivalil „Na Grani“

Fine5 tantsuteater oli kahe lavastusega kutsutud rahvusvahelisele kaasaegse tantsu festivalile „Na Grani“/“Äärel“, mis toimub 11.12 kuni 15.12 2013 Jekaterinburgis, Venemaal.
Fine5 esitas festivalil lavastusi Enne kui minna, ma ütlen ja Mandala.
"Enne kui minna" esietendus 2011 aasta lõpus, kui teater oli sunnitud lahkuma Lai 9 asunud kodustuudiost. Lavastus oli 2012 aasta Eesti Teatri aastaauhindade nominent tantsulavastuste kategoorias. Tantsulavastus „Mandala“ loodi möödunud aastal teatri 20ndaks aastapäevaks kui kinesteetiline meditatsioon, mis avab kaasaegses tantsukeeles tähenduste loomise ja kadumise ringkäigu.
Festivalil "Na Grani"/"Äärel" osalesid Venemaa "Kuldse Maski" teatripreemia laureaadid ja tunnustatud kaasaegse tantsu tegijad "Provincial Dances Theatre" Tatjana Baganova juhendamisel, "Olga Pona Dance Theatre", "Jevgeni Panfilovi Balletiteater", Sergei Smirnovi "Eccentric Ballet", Loreta Judokaite Leedust ning mitmed Venemaa koostööprojektid USA, Hispaania, Prantsusmaa, Saksamaa, Hollandi, Poola ja Iisraeli koreograafidega.
Fine5 osalemist festivalil toetas EV Kultuuriministeerium.
Tantsijad: Tiina Ollesk, Külli Roosna, Laura Kvelstein, Helen Reitsnik, Dmitri Kruus, Simo Kruusement, Gert Preegel, Endro Roosimäe, Renee Nõmmik.
Valgus: Ants Kurist (Teater N099)
Fine5 ja Sochi Olümpiatule teekonnad ristusid Jekaterinburgi lennujaamas

X