Full Moon Dance Festival (2009)

17.-26.juuli 2009 toimus Soomes Pühasalmis järjekordne rahvusvaheliselt tunnustatud Täiskuu Tantsufestival, mille motoks oli seekord „unikaalse liikumiskeelega mehed ja mõtlevad naised”. Nimelt sai suurel laval näha Soome legendaarsete meeskoreograafide (Tommi Kitty, Jyrki Karttuneni, Kenneth Kvarnströmi) nn. „puhta tantsu” tantsulavastusi ja väiksel laval naiskoreograafide (Liisa Pentti, Elina Pirinen, Johanna Tuukanen, Anna) kontseptuaalseid naiste rolli tänapäeva ühiskonnas lahkavaid lavateoseid. Festivali raames toimus Jyrki Karttuneni uuslavastuse „Days of Disco” tööprotsess, millest võtsid osa ka Fine 5 Tantsuteatri tantsijad Laura Kvelstein, Külli Roosna, Rain Saukas ning Sõltumatu Tantsu Ühenduse tantsijad Jaan Ulst ja Endro Roosimäe. Protsess andis ülevaate Karttuneni töömeetoditest ja etendamise tehnikatest. Kokkuvõte lavastusmaterjalist esitati festivali lõpuetendusena.
Festivali külalisõppejõud oli sellel aastal Susan Klein (New York) – kleintehnika väljatöötaja. Antud tehnika on oma olemuslikult keha liikumiselundkonna funktsioonide maksimaalselt efektiivse kasutamise õpetus, mis võimaldab liikumises olla vastupidav ja tugev. Fine5 Tantsuteatrist osalesid Susan Kleini juhendatud kursusel Irina Pähn ja Tiina Ollesk.

Fine5 Tantsuteatri tantsijate osalemist festivalil toetasid Nordic Culture Point Mobility Funding programm ja Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.
Rohkemat infot festivali ja etenduste kohta: www.fullmoondance.fi

X