“Imeilus” Jerevani festivalil HIGH FEST

Fine5 Tantsuteater osales 28.09.-05.10 2018 Jerevanis toimuval rahvusvahelisel etenduskunstide festivalil HIGH FEST. Eesti tuntuim tantsuteater oli festivalile kutsutud lavastusega „IMEILUS“, mille koreograafid on Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik. Etendus toimus YSITC (Jerevani Riikliku Teatri ja Kinematograafia Instituudi) teatrisaalis 1. oktoobril kell 21.00.

HIGH FEST toimus esmakordselt 2003.aastal ja selle eesmärgiks on anda Armeenia vaatajatele võimalus tutvuda erinevate etenduskunstide vormidega üle maailma. Festivalil on esindatud erinevad muusikažanrid, teatrilavastused täiskasvanutele ja lastele, sõna- tantsu ja interdistsiplinaarsed etenduskunstide vormid, näitused jpm. Alates 2006.aastast on HIGH FEST´i nimetatud kõige olulisemaks etenduskunstide platvormiks endise Nõukogude Liidu territooriumil. Festivalil on aastate jooksul esinenud 50 riigi etenduskunstnikud ja üritused toimuvad 16-s erinevas etenduspaigas Jerevanis. Lisaks igapäevasele tihedale etendusprogrammile toimuvad festivali raames ka erinevad töötoad, seminarid, kohtumised, diskussioonid jne. 2018 programmis osalesid teatrid Inglismaalt, USAst, Brasiiliast, Saksamaalt, Poolast, Eestist, Sveitsist, Ungarist, Ukrainast, Gruusiast, Iraanist, Iisrealist, Kazakhstanist, Venemaalt, Jaapanist.

Fine5 Tantsuteater on varem Jerevani festivalil käinud 2007. aastal Olleski/Nõmmiku lavastusega „Panus/BET“.

Fine5-i „IMEILUS“ esietendus 21. novembril 2016 Vaba Lava teatrisaalis. Lavastust on 2017. aastal näidatud  ka Venemaa, Leedu ja Rootsi kaasaegse tantsu festivalidel.

Koreograafia ja lavastus: Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik

Tantsijad: Tiina Ollesk, Olga Privis, Helen Reitsnik. Laura Kvelstein, Simo Kruusement ja Endro Roosimäe.

Muusika: Virko Veskoja, David Yoken ja India traditsiooniline muusika

Kunstnik: Liina Tepand

Valgus: Airi Eras ja Ants Kurist

Sõitu toetas: Eesti Kultuurkapital, EV Kultuuriministeerium

Fotod: Helen Reitsnik

Vaata fotod etenduselt: Jerevan 1.oktoober

X