Lavastus „Imeilus” Ekaterinburgi festivalil Na Grani/On The Edge 2017

Festival Na Grani/On The Edge toimus Ekaterinburgis 27.11- 3.12. 2017. Fine5 tantsuteater oli festivalile kutsutud lavastusega „IMEILUS“, mille etendus toimus 30.11. Ekaterinburgi Akadeeimilise Muusikateatri suurel laval. Tantsuteater oli festivalile kutsutud juba neljandat korda, varasematel aastatel on Fine5 festivalil näidanud lavastusi „ Neli duetti", „Mandala", „Enne kui minna ma ütlen" ja  „...and Blue".

Festival Na Grani/On The Edge, mille kunstiliseks juhiks on Venemaa Teatriauhinna Kuldne Mask kriitikute sektsiooni liige Larisa Barõkina, toimus sel aastal kaheksandat korda ja tõi kokku 23 tantsuteatrit ja –projekti Prantsusmaalt, Itaaliast, Soomest, Eestist ja Venemaalt. Teiste seas näidati festivalil teatri Moskva Ballett esituses Aleksander Pepeljajevi lavastust „Cafe Idiot", Alpo Aaltokoski kompanii (Soome) lavastust „Take my hand", prantslase Denis Plassardi ja kompanii „Propos" lavastust „Albertine, Hector et Charles" jpt. Festivali raames toimus kokku kümme uuslavastuse esietendust, mitmed uudisteosed oli loodud spetsiaalselt sellele festivalile. Barõkina sõnul on  festivali ülesandeks tuua Ekaterinburgi nõudliku ja paljunäinud publiku ette võimalikult lai spekter professionaalset kaasaegset tantsu nii Venemaalt kui ka välisriikidest. Festivalil olid esindatud erinevad käekirjad ja tantsustiilid alates neoklassikast kuni kaasaegse performance´ni, rõhutades sellega, et kaasaegne tantsukunst elab piirideta loomeruumis, kus pole kivinenud vorme ja kaanoneid ning sünteesitakse eksperimentaalselt erinevaid tehnikaid, stiile, meetodeid.

Fine5 tantsuteatri lavastuse „Imeilus" keskmes on teatri tantsijatega reaalselt aset leidnud positiivsed sündmused ja erakordsed lood. Selle lavastusega eemaldus Fine5 päevapoliitilistest ja sotsiaalsetest probleemidest, et tõsta fookusesse positiivset energiat andev isiklik kogemus tantsukunsti vormis.

Fine5-i „IMEILUS" esietendus 21. novembril 2016 Vaba Lava teatrisaalis. Lavastust mängiti ka 21/ 22. augustil  2017 Göteborgis toimunud rahvusvahelisel kaasaegse tantsu festivalil „Dance Across Borders (DAB)".

Sõitu toetas: Kultuuriministeerium

Tagasiside etendusele http://www.fine5.ee/meedia/meedia-kajastused/

http://www.muzkom.net/on_the_verge/

X